אם המידעון מוצג בצורה לא תקינה לחצו כאן
4 בינואר 2017
מידעון עמותת סיכוי
Share
Tweet
Forward
שלום לתומכות ותומכי עמותת סיכוי

זה לא סוד שהתקופה שאנחנו חיים בה מלאה בקשיים ובאתגרים בפני מי שמאמינים בשוויון ובשותפות אמת בין יהודים לערבים. אבל למרות כל הקשיים, אנחנו מסכמים את שנת 2016 עם הישגים חסרי תקדים במאבק למען שוויון ובנייה של חברה משותפת ליהודים וערבים. בזכות התמיכה שלכם, נוכל למנף את ההישגים של השנה האחרונה, ולהביא לשינוי גדול עוד יותר ב-2017.

בין ההישגים הבולטים שזכינו להגיע אליהם בשנה האחרונה:
  •  קידמנו את יישום החלטת הממשלה 922 - לשוויון בתקציבים בין יהודים וערבים. מאז עברה ההחלטה בממשלה, בדיוק לפני שנה, ליווינו מספר מהלכים משמעותיים שכבר יצאו לדרך: נחתמו 13 הסכמים אסטרטגים להקמת שכונות חדשות, הועברו תקציבים לרשויות המקומיות הערביות , נוספו לפחות 35 קווי אוטובוס בישובים הערבים ועוד ועוד. הצוות המקצועי שלנו ממשיך לפעול בנחישות מול משרדי הממשלה וביחד עם הרשויות המקומיות הערביות, ומפעיל לחצים גדולים כדי לוודא שכל שקל שהובטח יגיע ליעדו.
  • חוללנו שינוי דרמטי במספר המרואיינים הערבים בתוכניות האקטואליה. מתחילת 2016 חשפנו בכל שבוע את נתוני ההדרה של האזרחים הערבים בערוצי הטלוויזיה והרדיו. לקחנו סיכון גדול כשיצאנו למאבק מול כלי התקשורת הגדולים בישראל, אבל התוצאות היו מרשימות ומהירות יותר מכל מה שציפינו: בחודשים האחרונים כבר עלה מספר המרואיינים הערבים בעשרות אחוזים, וסוגיית הייצוג הפכה לנושא מדובר בברנז'ה התקשורתית.
  • עשינו מהפכה בנוכחות השפה הערבית בתחבורה הציבורית. אחרי שנים של מאמצים ולחצים, משרד התחבורה וחברות האוטובוסים התחילו השנה להוסיף שילוט, כריזה, ומידע באינטרנט על כל הקווים בערבית. המשמעות היא הפיכה של האוטובוסים שבהם אנחנו נפגשים למרחב משותף, שבו השפה והזהות שלנו זוכות למעמד שווה.
     
  • ביססנו וחיזקנו את התיירות בישובים הערבים. פרויקט "תיירות אזורית משותפת" שבר השנה את כל השיאים, כשאלפי מטיילים יהודים הגיעו ליישובים הערבים, ונחשפו לתרבות, לנרטיב ולזהות של האזרחים הערבים – בגובה העיניים. הקמנו את "דרכים שלובות دروب متداخــــــلة" כתשתית לתיירות משותפת ואטרקטיבית. הוכחנו שתיירות יכולה להיות נדבך מרכזי בבניה של חברה משותפת, בהפחתת הניכור והפחד וכמנוע לשיתופי פעולה בין רשויות מקומיות ותושבים יהודים וערבים.
אז רגע לפני שאנחנו נכנסים בכל הכוח לעשייה המאתגרת שמחכה לנו ב-2017, אנחנו מזמינים אתכם ואתכן לקחת צעד קדימה ולתמוך בעמותת סיכוי ובעשייה שלה בתרומה און-ליין. בזכות התמיכה שלכם נוכל לחזק ולהרחיב את הפעילות שלנו, ולהגיע להישגים חדשים.

שנה אזרחית טובה,
ראונק נאטור ורון גרליץ,
מנכ"לים שותפים
עמותת סיכוי
 
לתרומה לסיכוי עכשיו לחצו -כאן-