אם המידעון מוצג בצורה לא תקינה לחצו כאן
30 בינואר 2017
מידעון עמותת סיכוי
Share
Tweet
Forward
חברות וחברים יקרים

אנחנו כותבים לכם היום כי אנחנו, כאזרחים יהודים וערבים, נמצאים ממש עכשיו בצומת קריטית במאבק לשוויון. עכשיו, בנקודה הזאת, יש חשיבות גדולה מאוד לעמידה המשותפת שלנו, ערבים ויהודים יחד, נגד ההרס והאפליה, נגד השנאה, ולמען עתיד  משותף.

בשבועיים האחרונים יצאה הממשלה למסע הרס אלים, לא צודק וחסר אחריות, בעיר קלנסווה וביישוב הלא מוכר אום אל חיראן בנגב. ההחלטה להרוס בכל מחיר באום אל חיראן גבתה את חייהם של שני בני אדם, המורה יעקוב אבו אל קיעאן והשוטר ארז לוי. מיד אחרי האירוע הטראגי, השר לביטחון פנים וראש הממשלה קבעו בנחרצות שמדובר בפיגוע של דאע"ש - טענה מסוכנת שלא היה לה שום בסיס, וכל מטרתה לסכסך בין יהודים לערבים.

הריסות הבתים ותופעת הבניה ללא היתר הן לא עניין אישי של הפרת חוק - זו מציאות של אפליה שיטתית בחלוקת המשאבים. אפליה שהותירה עשרות אלפי משפחות ביישובים הערבים ללא פתרון דיור, תחת איום מתמיד בהריסה. מול המציאות הזאת חייבים להציב אלטרנטיבה של שוויון ושל חיים משותפים.
 
 
מול הניסיונות למוטט את היחסים בין האזרחים היהודים והערבים - אנחנו חייבים להתייצב ביחד. כדי שהמאבק נגד ההריסות ולמען השוויון יצליח, אנחנו חייבים לפעול יחד. במוצ"ש הקרוב ה-4.2, נצעד ונפגין למען האפשרות שכל מי שחי כאן יחיה בשוויון, בכבוד ובתחושה שהבית הזה, הוא גם הבית שלו ושלה. סיכוי שותפה לארגון הצעדה ביחד עם שורה של ארגונים ותנועות בשילוב כוחות של יהודים וערבים, ואנחנו חייבים לדאוג שהאמירה המשותפת שלנו תהדהד בכל הכוח: די לאפליה, די להריסות הבתים, די לשנאה - וכן לשוויון ולחיים משותפים. הצטרפו אלינו.

לאירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/919890224814347

ראונק נאטור ורון גרליץ
מנכ"לים שותפים, עמותת סיכוי
 
ראונק נאטור בערוץ 1: חייבים לעצור את הריסות הבתים - הפתרון הוא בתכנון הוגן לישובים הערבים
צפו בראיון עם ראונק נאטור בתוכנית "המוסף" בערוץ הראשון, מיד לאחר הריסות הבתים בקלנסווה.  לצפיה >>
רון גרליץ ברשת ב': יהודים וערבים חייבים להתייצב ביחד נגד הריסות הבתים ולמען שוויון
האזינו לראיון עם רון גרליץ ברשת ב', לאחר ההפגנה נגד הריסות הבתים שהתקיימה בערערה. להאזנה >>
לתרומה לסיכוי עכשיו לחצו -כאן-